ערבות הדדית

כרמי גת , שכונה צעירה ושוקקת חיים בקריית גת , מלאה בניינים חדשים ומשפחות צעירות , מצאה את עצמה במצב מוזר , המקום לא סובל מיירוטי טילים כמו עוטף עזה , ואפילו לא כמו באר שבע , אבל שומעים הכל תקיפות צה"ל  וירי הפגזים חולפים להם מעל ראשי התושבים ואלו חווים את המלחמה הזו כאילו היא מתרחשת ממש שם. 

בין ייאוש לפחד החליטה אם צעירה להפעיל את כל ילדי הבניין רב הקומות בו היא מתגוררת , השתמשה בוואטסאפ  המשותף והודיעה שבשעה עשר נפגשים בלובי של הבניין , המהווה מרחב בטוח, לזמן משחק משותף של כל ילדי הבניין והאמהות שלהם , ההיענות הייתה מפתיעה רוב ילדי הבניין הופיעו לפגישה מה שהביא לכך שאנחנו ההורים יכלנו להתפנות לזמן קצר ולטפל בכל המטלות שחיכו לנו שם מעבר לפינה ובכל מקרה היינו מגיעים אליהם בזמן אחר .

מה גם שאם נחשוב על זה שכל אדם ישים שומשום אחד קטן כמו האם צעירה שהחליטה לקחת על עצמה את ארגון הפעילות עם ילדי הבניין אז החיים שלנו היו נראים אחרת לחלוטין , הבעיה שאנחנו עסוקים בעצמנו , המחשבות והדאגה על עצמי מנתקת אותי מהסביבה .

ואילו אם רק היינו יכולים לעשות משהו לטובת הזולת כמו שכתוב באתר https://aspbasilicata.net/ אפילו משהו קטן ככל שיהיה זה היה משנה את חיינו מן הקצה אל הקצה והופך אותם , כלומר לחיות בלי דאגות , ועם ביטחון שתמיד יהיה שם מישהו שיעזור ויסייע לי בכל תחום שקשור לחיי , וזו בעצם כל הבעיה בחיים שלנו שפשוט ננהג כמו גוף בריא כלומר שכל התאים קשורים אחד לשני בעזרה הדדית . 

ניצבת בפנינו מטרה מאוד יפה , שנותנת לכל אדם הזדמנות לממש את עצמו בצורה מושלמת, בתרומה שלו, בהתחברות שלו לאחרים, במימוש כל התכונות הטבעיות והיכלות שלו, אין פה לא דיכוי, לא הגבלות ולא תנאים, אלא נתינה מוחלטת לכולם, דהיינו פעולה למען הכלל שמשחררת אותי מכל דאגה על עצמי.